Jeżeli jesteśmy zainteresowani kupnem samochodu za kredyt, warto skorzystać z kalkulatorów kredytowych umieszczonych na różnych stronach internetowych. Dzięki nim, możemy w szybki i bardzo łatwy sposób sprawdzić, jakie obecnie kredyty oferowane są na rynku, a także na jaką wysokość pożyczonej kwoty możemy liczyć, posiadając określone zarobki i zobowiązana. Do sprawdzenia wysokości kredytu i poszczególnych ofert, będzie nam potrzebna także informacja dotycząca samochodu, którym jesteśmy zainteresowani. Na tej podstawie, wyszukiwarka ocenia zdolność kredytową zainteresowanego i automatycznie prezentuje idealnie dopasowane do danego samochodu oferty kredytowe. Należy pamiętać, iż RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, w zależności od banku i oferty kredytu, może różnić się nawet o 20%. W takich wyszukiwarkach nie tylko dowiemy się, jaką kwotę kredytu możemy otrzymać od danego banku, ale także jakie procedury będziemy musieli spełnić, aby finalnie otrzymać kredyt na samochód. Korzystanie z tego typu wyszukiwarek jest bardzo bezpieczne, ponieważ dane umieszczane w celu otrzymania oferty, są chronione oraz nie są udostępniane nikomu bez wyraźnej zgody. Korzystając z tego typu porównywarek kredytowych, przez cały czas wyszukiwania możemy liczyć na bezpłatną pomoc konsultanta.

Aby otrzymać kredyt na samochód należy skorzystać ze specjalnie dedykowanego do tego zakupu kredytu samochodowego. Taki kredy może być udzielony nie tylko w celu zakupu samochodu osobowego. Dzięki takiemu kredytowi, możemy także zakupić takie pojazdy jak na przykład: motocykl, quad, przyczepa, a nawet łódź motorowa. Możemy wybrać ofertę, która będzie posiadała dodatkowe ubezpieczenie na przedmiocie finansowania, dzięki czemu mamy możliwość otrzymania kredytu niżej oprocentowanego niż kredyt gotówkowy. Z drugiej strony, kredy gotówkowy jest częściej wybierany, ponieważ aby go dostać potrzebujemy mniej dokumentów i załatwianie formalności jest dużo krótsze niż w przypadku wcześniej wspomnianego kredytu.

Aby móc starać się o kredyt na samochód, musimy posiadać wszelkie dokumenty potwierdzające nasza tożsamość, a także dokumenty potwierdzające wysokość otrzymywanych dochodów. należy również przygotować dokumenty bezpośrednio opisujące przedmiot finansowania. Do najczęściej wymaganych dokumentów tego typu należą: umowa kupna pojazdu, kserokopia dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu, zaświadczenie, które można otrzymać z sądu, świadczące o braku wpisu pojazdu w rejestrze zastawów.