Trudno jest wyobrazić sobie współczesny świat bez samochodów. W ogromnym stopniu wpłynęły one na komfort ludzkiego życia, dla wielu osób są także niezbędnym narzędziem pracy. Osoby, które z samochodu korzystają na co dzień często nie zdają sobie sprawy, jak wieli wpływ ma on na ich życie i uświadamiają to sobie dopiero w momencie, kiedy dochodzi do niespodziewanej awarii. Samochody, podobnie jak i wszystkie inne mechaniczne urządzenia mogą ulec awarii. Może do niej dojść zarówno w skutek mechanicznego uszkodzenia, zużycia poszczególnych podzespołów, upływającego czasu i wielu innych czynników. Aby uniknąć przykrej niespodzianki (bowiem do awarii dochodzi zwykle w najmniej pożądanym momencie i może ona skutkować stratą zarówno czasu, pieniędzy, jak i nerwów, a tym samym zdrowia) samochody powinny być poddawane regularnym przeglądom, koniecznie w renomowanych serwisach, gdzie zatrudnieni są prawdziwi profesjonaliści. Przegląd i naprawa samochodu to nie jest cos, na czym powinno się przesadnie oszczędzać, bowiem jeśli wskutek nieprawidłowo przeprowadzonego przeglądu dojdzie do awarii jej naprawienie kosztować nas może o wiele, wiele więcej. Ponadto stwarza to realne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno nas, jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Niestety nawet bardzo zadbane i regularnie serwisowane samochody mogą ulec uszkodzeniu. Wtedy z pomocą przyjść nam może pomoc drogowa.

Tania pomoc drogowa Poznań

Pomocą drogową zajmuje się bardzo dużo firm, zwłaszcza w dużych miastach. Część z nich pracuje non stop, przez dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, w tym także w święta ? samochody popsuć się mogą bowiem zawsze. Zdecydowana większość kierowców szuka firmy oferującej pomoc drogową dopiero w momencie, w którym doszło do awarii. To spory błąd, bowiem bardzo łatwo można wówczas natrafić na firmę zatrudniającą niekompetentnych pracowników, działającą nie do końca legalnie bądź po prostu znacznie droższą od konkurencji. Samo przeszukiwanie Internetu w sytuacji, kiedy nasz samochód jest uszkodzony a my na przykład bardzo się spieszymy jest też niezwykle stresujące. Właśnie dlatego każdy kierowca, który nie ma jeszcze ?swojej? firmy oferującej pomoc samochodową powinien na spokojnie zrobić tak zwane ?rozeznanie w terenie?. Warto zorientować się, jakie firmy działają na obszarze, po którym zwykle się poruszamy i jak daleko sięga obszar ich działania, bowiem może się tak zdarzyć, że do awarii dojdzie na przykład podczas powrotu z wakacji, wiele kilometrów od domu. Ważne są informacje o dniach o godzinach pracy. Powinniśmy mieć zawsze przy sobie numer telefonu do firmy, która pracuje non stop. Kolejnym istotnym elementem, który trzeba wziąć pod uwagę są oczywiście ceny oferowanych usług. Nie jest to serwis, na którym należy oszczędzać, ale nadziać się też można na nieuczciwe firmy, które znacznie przeceniają swoje usługi, za które w innych ? profesjonalnych ? warsztatach zapłacilibyśmy zdecydowanie mniej. W dzisiejszych czasach żadnego problemu nie stanowi poznanie opinii i rekomendacji innych osób, które wcześniej korzystały z usług konkretnej firmy. Są one ogromną skarbnicą wiedzy i stanowią nieocenioną pomoc dla każdej osoby, która poszukuje ?swojego? warsztatu. Dzięki opiniom i przestrogom innych osób może ci się udać uniknąć wielu przykrych niespodzianek i stresujących sytuacji.

Laweta Poznań

Większości osób pomoc drogowa kojarzy się z odholowaniem uszkodzonego samochodu na lawecie do warsztatu samochodowego, gdzie zostanie poddany kompleksowemu działaniu ze strony mechaników i elektryków. Jest to oczywiście słuszne skojarzenie i w większości przypadku tak właśnie przebiega wezwanie pomocy drogowej. Oczywiście lawetowanie samochodu generuje dodatkowe koszty, plus cały proces znacznie wydłuża czas przeznaczony na naprawę. Jeśli jeździmy dużo i samochód jest nam potrzebny praktycznie cały czas warto poszukać takiego zakładu, który oferuje także usługi mobilne. Polegają one na tym, że naprawa dokonana jest na miejscu, w którym doszło do awarii, bez konieczności lawetowania auta do warsztatu. Naturalnie nie we wszystkich przypadkach jest to możliwe, ale w wielu z nich pomaga oszczędzić czas i pieniądze. Jeśli wiemy, która firma oferuje mobilny warsztat samochodowy w trakcie rozmowy telefonicznej z mechanikiem podać mu powinniśmy wszystkie informacje niezbędne do tego, aby zidentyfikować, czym spowodowana jest usterka oraz czy naprawa będzie mogła być wykonana przez mechaników czy też elektryków na miejscu, czy jednak w tym wypadku konieczne będzie wzięcie samochodu na lawetę. Zanim zadzwonimy powinniśmy więc dokonać dokładnych oględzin samochodu. Sprawdzić, czy nic z niego nie wycieka, nic się nie pali i tak dalej. Osobę, z którą rozmawiamy poinformować powinniśmy stanie lampek kontrolnych, ewentualnych dźwiękach, jakie wydaje samochód, zapachach, wyciekach, dymie i każdej innej informacji, która może się nam wydać istotna. Być może uda nam się dzięki temu uniknąć holowania do warsztatu o długiego okresu oczekiwania na odbiór samochodu.