W skład firm kurierskich wchodzi również firma UPS. UPS to marka, która może konkurować z największymi gigantami na rynku. Informacje zawarte na blogu https://lepszykurier.pl/ to sposób na obiektywizm oraz realne przedstawienie faktów. Oto krótki opis faktów na temat firmy. W tym artykule pokażemy najciekawsze usługi dodatkowe wraz z krótkim przedstawieniem faktów.

Kalkulacji cen oraz czasu dostawy

W zakładce wysyłka możecie odnaleźć usługi zw. z kalkulacją. Za jego pomocą możemy zobaczyć w jakim czasie nasza przesyłka pojawi się w dowolnej lokalizacji. Klikając w Czas Dostawy i Koszt Przesyłki otwiera nam się ankieta. Tutaj możemy wybrać różne pozycje, które pozwolą nam doprecyzować miejsce oraz cenę wysyłki paczki.

W zakładce paczka na początek zajmujemy się wpisywaniem miejsca dostarczenia. Z najważniejszych danych, jakie musimy podać w przypadku określenia terminu dostarczenia są:

  • Kody pocztowe: aby system CRM przepuścił nas dalej musimy podać kody pocztowe nasz oraz miejsca dostarczenia. Takie działanie pozwoli na dokładne określenie czasu przejazdu kuriera. Aby bardziej precyzyjnie wyświetlić koszty można podać również pełne adresy. Jest to element dodatkowy, jednak w przypadku zakładki Czas Dostawy i Koszt Przesyłki opcja podania ulicy wraz z numerem lokalu/mieszkania jest nie wymagany.

  • Rodzaj wysyłki : rzecz, która musi być podana. W przypadku firmy UPS jest to warunek konieczny. Tutaj możemy wybrać dwie opcje: paleta (dla pojedynczej przesyłki, której waga przekracza 70 kg i przesyłka jest umieszczona na palecie, lub dla przesyłki wielopaczkowej, w przypadku gdy waga pojedynczego elementu przekracza 70 kg (150 Ibs.) oraz paczka /list (to waga przesyłki, która nie przekracza 70 kilogramów).

  • Data wysłania – to ostatni parametr, który musimy podać, aby określić czas dostawy przesyłki.. Po tym kroku możemy dowiedzieć się, kiedy przesyłka dotrze pod wskazany adres.

Dostępne pakiety usług

Firma UPS w opcji Koszt i Czas Dostawy podaje różnorodne pakiety usług. Wszystkie są dobrze opisane. Dlatego na blogu https://lepszykurier.pl/blog/firma-kurierska-ups/ podamy przykładowe rodzaje usług:

  • Kurier miejski usługa UPS Today Express – usługa jest dostępna dla miast. Pozwala na dostarczenie przesyłki jeszcze tego samego dnia.

  • Kurier miejski nadanie i doręczenie Warszawa – UPS Today Express Saver – usługa pozwala na dostarczenie przesyłki do południa. Kurier dostarcza przesyłki na terenie miasta Warszawa.

  • UPS Access Point Economy – pozwala na dostarczenie przesyłek na teren całego kraju. Usługa ta działa także w weekendy. Jest dostępna dla różnych lokalizacji. Jeśli prowadzisz firmę i masz podpisaną umowę możesz nadawać paczki bezpośrednio z biura.

  • UPS Today Dedykowany Kurier – usługa przeznaczona dla przesyłek paletowych. Jest doskonała dla firm. Pozwala na dostarczenie przesyłek: “od drzwi do drzwi” lub “burta – burta”. Sprawdza się w przypadku pilnych zleceń.