Wielu przedsiębiorców – szczególnie w początkowym okresie prowadzenia działalności – stara się unikać kosztów, na czym czasami może ucierpieć wydajność pracy zatrudnionych osób. Przykładem popularnego błędu jest odkładanie zakupu wózka widłowego, zwłaszcza jeżeli firma dysponuje magazynem o dużej powierzchni.

  1. Jak wybrać wózek widłowy?
  2. Pomoc w zakupie nowego wózka
  3. Gdzie zamówić dobry wózek paletowy?

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych porad, które pomogą ci w zakupie najlepszego wózka paletowego dla twojej firmy.

Jak wybrać wózek widłowy?

Przy takich zakupach powinieneś unikać zbyt pochopnych zakupów, gdyż możesz wówczas wybrać coś, co nie będzie dopasowane do twoich rzeczywistych potrzeb. W celu wybrania dobrego wózka widłowego zwróć uwagę na trzy istotne parametry interesującego cię urządzenia. Pierwszym z nich jest dopuszczalne obciążenie. Inny wózek będzie potrzebny w firmie, w której podstawowy asortyment to niewielkie towary o niskiej wadze, a inny w przypadku konieczności przestawiania ciężkich blach. Bardzo istotna jest również wysokość, na jaką wózek można podnieść. W przypadku wysokich magazynów, gdzie niektóre regały znajdują się na wysokości kilku metrów zakup wózka o zakresie zakresie regulacji wysokości nie ma najmniejszego sensu. Ostatnią rzeczą jest typ wózka. Wybierając model elektryczny ułatwisz pracę osobom odpowiedzialnym za magazyn, co przełoży się na większą wydajność.

Pomoc w zakupie nowego wózka

Nie musisz jednak poświęcać długich godzin na porównywanie tego, czym różnią się wózki widłowe i przeglądanie specyfikacji poszczególnych modeli, gdyż możesz od razu skontaktować się z działem obsługi klienta i poprosić o pomoc w doborze. Firma, która już od ponad 25 lat zajmuje się takimi rozwiązaniami jak wózki paletowe zatrudnia doświadczonych specjalistów, którzy zawsze starają się doradzić klientom tak, aby byli zadowoleni z zakupu. Skorzystaj z kontaktu również wtedy, gdy zastanawiasz się nad zakupem większej ilości wózków. Dzięki temu możesz uzyskać dodatkowe rabaty.

Gdzie zamówić dobry wózek paletowy?

Podobnie jak wiele innych rozwiązań dla magazynów (między innymi wysokiej jakości regały magazynowe i przenośniki), wózki znanych producentów znajdziesz w ofercie firmy https://wdx.pl/wozki-widlowe/. Skorzystaj więc z jej oferty i popraw jakość pracy swoich pracowników. Przy takich zakupach powinieneś mieć na uwadze, że jeżeli wózek zostanie odpowiednio dobrany, to koszt jego zakupu zwróci się tak naprawdę już po kilkunastu – kilkudziesięciu miesiącach.