Regały wspornikowe to niezawodne, innowacyjne rozwiązanie, które znakomicie sprawdza się w przypadku przestrzeni magazynowych o różnym charakterze. Wybór odpowiedniego produktu nie jest jednak wcale łatwy.

Jak wybrać regał wspornikowy?

Regały wspornikowe zostały stworzone z myślą o przechowywaniu materiałów dłużycowych, dzięki czemu sprawdzają się szczególnie w branży meblarskiej i budowlanej. Są montowane na specjalnych wspornikach, których nośność wynosi od 50 kilogramów do dwóch ton. Do ich wykonania wykorzystuje się profile gorącowalcowane IPE. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w nowoczesnych przestrzeniach magazynowych, oferując szereg korzyści i zwiększając wydajność pracy.

Dobierając zaawansowane systemy przechowywania materiałów dłużycowych, należy w szczególnym stopniu wziąć pod uwagę potrzeby danego magazynu. Warto zatem skorzystać z usług firm, które oferują przygotowanie indywidualnych rozwiązań dostosowanych do danej branży i konkretnej przestrzeni. Dodatkowo wszystkie regały muszą być wykonane zgodnie ze standardami jakości określanymi przez Unię Europejską. Zachęcamy do postawienia na sprawdzonych dostawców rozwiązań magazynowych, takich jak Logimax.pl. Firma ma w swojej ofercie także wiele innych systemów przechowywania, stojaków i regałów, dzięki czemu możemy mieć pewność wyboru najbardziej adekwatnych rozwiązań.

Zalety zastosowania naszych regałów magazynowych

Wykorzystanie regałów wspornikowych wiąże się z licznymi korzyściami. Oto niektóre z nich:

  • Poprawa sprawności pracy magazynu ? znaczny wzrost wydajności procesów kluczowych w obsłudze przestrzeni magazynowej. Regały na dłużyce umożliwiają sprawniejsze składowanie i wysyłanie towaru, a także lepsze zarządzanie kadrą. Mogą także współpracować z wózkami widłowymi, co jeszcze bardziej usprawnia funkcjonowanie magazynu.
  • Łatwy dostęp do materiałów ? to aspekt, który przekłada się na szybszą obsługę klientów. Dodatkowo wpływa na utrzymanie porządku w magazynie, usprawnienie systemu pracy, a także zwiększenie bezpieczeństwa ładunku.
  • Rozwiązanie problemów związanych z uszkodzeniem ładunku ? użytkowanie nieprawidłowego systemu przechowywanie może wiązać się z wysokimi kosztami. Mniejsza mobilność ładunku i przejrzyste składowanie na osobnych wspornikach to cechy, które sprawiają, że ryzyko uszkodzenia materiałów znacząco spada.
  • Szybsza obsługa klientów ? zwiększenie konkurencyjności. Magazyny branży meblarskiej i budowlanej stanowią aktualnie kluczowy element łańcucha dostaw. Możliwość wysyłania materiałów w bardzo krótkim czasie sprawia, że klienci będą częściej korzystali z magazynu ze względu na zmniejszenie czasu trafienia towaru na rynek i zwiększenie elastyczności.
  • Porządek w magazynie ? wskutek między innymi łatwiejszej inwentaryzacji oraz sprawniejszego zarządzania kadrą. To także możliwość lepszego planowania kolejnych przedsięwzięć, ze świadomością, jakimi zasobami dana przestrzeń dysponuje. Jest to jeden z nieoczywistych atutów, który odpowiednio wykorzystany daje ogromne możliwości względem poprawy funkcjonowania przestrzeni magazynowej.

Regały wspornikowe to wydajne i korzystne cenowo rozwiązanie, które sprawdzi się w przestrzeniach o różnym charakterze

Innowacyjne regały wspornikowe mają jeszcze jeden atut w postaci wysokiej opłacalności. Koszt ich wdrożenia w zestawieniu z korzyściami płynącymi z ich użytkowania jest bardzo atrakcyjny. To rozwiązanie, które wnosi sporo plusów, a jego zakup nie pochłania dużych zasobów. Dodatkowo regały dłużycowe łatwo jest zaadaptować do magazynu bez potrzeby dokonywania radykalnych zmian w jego konstrukcji.

 

Kategoria: dom, biznes