Samochodem nazywamy pojazd silnikowy, którego główną funkcją jest przewóz ludzi lud towarów. Nazwa ta rozpowszechniła się w Polsce w okresie trwania II Rzeczpospolitej, a konkretnie po tym, jak wygrała w konkursie na najlepsze słowo opisujące automobil. Sama historia pojazdów o napędzie silnikowym sięga końca XIX wieku. Od tego czasu nieustannie przeżywa swój intensywny rozwój. Dziś poza samochodami spalinowymi na ulicach jeżdżą także pojazdy spalinowe czy samochody elektryczne, które nie wywierają tak negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Samochody są naszą codziennością. Trudno jest wyobrazić sobie bez nich współczesny świat ? zarówno wiele gałęzi gospodarki i ludzkiej działalności, jak i codzienne ludzkie życie. Samochody w znacznym stopniu wpłynęły na poprawę jakości i komfortu życia ludzi, ułatwiły wiele czynności itd. Ponieważ z naszej perspektywy są wszędzie i ?od zawsze?, rzadko kiedy tak naprawę docenia się ich zalety. Rozmyślać zaczynamy o tym głównie wtedy, gdy? nasz samochód ulega niespodziewanej awarii. Niestety są to bardzo częste sytuacje, bowiem samochód, jak każde inne urządzenie mechaniczne nie jest niezniszczalny. Uszkodzeniu ulec może wiele elementów i podzespołów. Mogą to być uszkodzenia mechaniczne, wynikające ze zużycia, wadliwych materiałów itd. Aby uniknąć takiej sytuacji samochody powinny być poddawane regularnym i dokładnym kontrolom przeprowadzanym przez doświadczonych, profesjonalnych mechaników. W razie różnego rodzaju awarii, nawet tych teoretycznie nie utrudniających jazdy należy niezwłocznie dokonać naprawy lub wymiany, ponieważ nawet niepozorne uszkodzenie może być przyczyną o wiele poważniejszych kłopotów. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że samochód powinien być wykorzystywany wyłącznie zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Czasem jednak nawet takie działania nie wystarczą i nasz samochód stanie w przysłowiowym ?szczerym polu?. Co robić a takiej sytuacji? Oczywiście wezwać pomoc drogową. Bo oczywiście numer do nich masz zawsze pod ręką?

Tania pomoc drogowa

No właśnie. Niestety wielu kierowców firmy oferującej usługi z zakresu pomocy drogowej zaczyna szukać dopiero wówczas, gdy jest ona niezbędna. Niby nic w tym złego, ale po pierwsze dojść może na przykład do sytuacji, w której z powodu rozładowanego telefonu nie będziemy mieli możliwości połączenia się z Internetem. W ciągu dnia i w środku miasta nie jest to zbyt wielki problem, co jednak w sytuacji, gdy do awarii dojdzie ?w trasie? i w środku nocy? Nawet jeśli nie dojdzie do takiej sytuacji, zwykle nie będziemy mieć zbyt wiele czasu na to, aby zrobić porządne rozeznanie, przez co zdecydujemy się na ?pierwsze lepsze? rozwiązanie. Możemy wówczas trafić dobrze, ale istnieje także ryzyko, że firma, którą w ten sposób zatrudnimy nie będzie zbytnio kompetentna albo też znacznie droższa od swojej konkurencji. Właśnie z tego powodu warto o wiele wcześniej przygotować się na niespodziewane awarie. Na co zwracać uwagę?

Auto pomoc Poznań

Każdy kierowca powinien mieć zawsze przy sobie numer telefonu do jednej, a najlepiej dwóch firm, które oferują usługi z zakresu drogowej pomocy. Poszukując firmy, która w pełni sprosta naszym oczekiwaniom oczywiście najlepiej posiłkować się Internetem. Jakie informacje powinnyśmy wziąć pod uwagę? Po pierwsze dni i godziny pracy. Najlepiej jest znaleźć warsztat, który nie tylko pracuje przez 24h 7 dni w tygodniu wliczając w to święta, ale też w tych samych dniach i godzinach oferuje usługę holowania. Niestety awarię nie przytrafiają się samochodom wyłącznie od poniedziałku do piątku od 8 do 16? Druga rzecz, która powinna nas zainteresować to zakres oferowanych usług oraz ich ceny. Warto pamiętać, że na naprawie samochodu nie należy zbytnio oszczędzać (od jego sprawności zależy bowiem nie tylko nasz komfort, ale także bezpieczeństwo), jednak niektóre firmy zdecydowanie zawyżają ceny swoich usług (warto tutaj pamiętać, że będą one naturalnie droższe w nocy czy święta). Kolejną rzeczą, która może być bardzo przydatna jest informacja, czy konkretna firma oferuje wyłącznie usługi stacjonarne (czyli lawetowanie samochodu do warsztatu, gdzie zajmą się nim mechanicy czy elektrycy), czy możliwa jest także pomoc mobilna, odbywająca się na miejscu zdarzenia, do którego dojeżdżają pracownicy i tam dokonują napraw. Plusem takiego wyjścia jest oszczędność czasu, który poświecić należałoby na holowanie, oraz pieniędzy, ponieważ naturalnie generuje ono dodatkowe koszty. Bardzo pomocne w wyborze odpowiedniej firmy okazać się mogą opinie innych osób, byłych (lub ciągle aktualnych) klientów konkretnej firmy. Na szczęście żyjemy w czasach, w których dotarcie do takich informacji nie stanowi dużego problemu. Dzięki opiniom u rekomendacjom innych osób możemy dowiedzieć się, czy konkretne firmy prowadzą profesjonalne usługi a ich pracownicy są kompetentni, możemy zostać ostrzeżeni, jeśli cos jest nie tak, poinformowani, na co zwracać szczególną uwagę, czego się wystrzegać itd. Może nam to pomóc zaoszczędzić zarówno czas, pieniądze, jak i nerwy.