Motoryzacja to bardzo szeroko pojęta dziedzina. Obejmuje głównie samochody, ale także produkcję silników i wszelkich innych maszyn, użytku codziennego.

Szkoły

W Polsce znajduje się wiele szkół przyuczających do zawodu mechanika i jemu pokrewnych. Mają one dosyć wysoki poziom, co łatwo można sprawdzić w ogólno dostępnych rankingach na popularnych portalach naukowych. Motoryzacja nauczana w szkołach to najwyższych lotów wiedza, która naprawdę przygotowuje młodych ludzi do wejścia na późniejszy rynek pracy.

Kupno auta

Wykształcenie w kierunku motoryzacyjnym gwarantuje bezpieczeństwo przy zakupie samochodów na własny użytek. Znajomość silników i wszelkich innych elementów aut nie damy się łatwo oszukać nieuczciwemu sprzedającemu, który tylko liczy na łatwy zarobek i nie patrzy na to czy jest uczciwy czy jest oszustem.

Świat

Motoryzacja to również przeogromny rynek światowy produkcyjny jak i sprzedażowy. Dostępnych modeli samochodów niesposób policzyć i wymienić za jednym zamachem. Pasjonaci są w stanie dzień w dzień poznawać coraz to kolejne ciekawostki z tego fascynującego świata i zagłębiać się w coraz to bardziej skomplikowane tematy. Dla zwykłego laika świat motoryzacji kryje wiele tajemnic i nie sposób go poznać w krótkim czasie. Do świata motoryzacyjnego należą producenci samochodów, pracownicy salonów sprzedażowych, kupcy nabywający nowe auta, pracownicy skupów aut używanych, mechanicy i wiele wiele innych codzienncyh użytkowników ruchu drogowego, jak choćby piesi.