Historia

Historia największego na świecie producenta silników, czyli japońskiego przedsiębiorstwa branży motoryzacyjnej produkującego samochody, motocykle, skuter, ale również i samoloty, silniki, roboty i wszelkiego rodzaju maszyny. Honda swój poczatek miała 24 wrześniea 1948 roku. Jednak geneza powstania marki sięga aż 1906 roku, kiedy to Soichiro Honda przyszedł na świat. W 1927 roku otwiera własną filię warsztatu samochodowego. Następnie opatentowuje metalowe szprychy. W roku 1930 zakłąda fabrykę, która zajmuje się pierścieniami tłokowymi do niewielkich silników, którą w 1945 roku odkupuje od niego Toyota. Rok 1953 oznacza wprowadzenie pierwszego lekkiego samochodu dostawczego.

Motto

Honda posiada własne motto, które znane jest prawie każdemu na świecie, a są nim słowa “The Power of Dreams” czyli potęga marzeń. Jest to swoisty symbol precyzyjnego podejścia Hondy do swoich zadań jako wielkiej korporacji.

Ciekawostki

Honda jest także producentem wszelkiego rodzaju maszyn o różnym przeznaczeniu. Maszyny robione przez firmę, znajdują swoje zastosowanie między innymi w ogrodnictwie, w ogólnie pojętym przemyśle, a także w żegludze morskiej. Urządzenia do pielęgnacji zieleni, roboty koszące, ciągniki, odśnieżarki, generatory prądu, motopompy, lekkie maszyny budowlane i wiele innuch.

Logo

Logotyp Hondy jest różny w zależności od tego czy pojawia się na motocyklu czy samochodzie. Skrzydło znajdujące się w logo firmy za swoją inspirację miało grecką boginię zwycięstwa Nike. Wspólczesne logo powstało z okazji 40 rocznicy założenia, a było to w roku 1988.