Miłość płci pięknej do motoryzacji.

Przyjęło się, że to mężczyźni są zafascynowani wszelkimi sprawami związanymi z motoryzacją, samochodami i tego typu kwestiami. Ryk silnika, szybka jazda, głośność i prędkość to rzeczy, które sprawiają, że faceci są w ekstazie i przyprawia ich to o gęsią skórkę. Oczywiście prawdą jest, że w większości to właśnie mężczyźni są zainteresowani motoryzacyjnymi kwestiami i to oni zajmują się samochodami częściej niż kobiety. Statystycznie też to oni są lepszymi kierowcami. Jednak kobieta równie dobrze może być pasjonatką motoryzacji i jest to przypadek coraz częstszy i liczniejszy. W dobie czasów, gdzie równouprawnienie jest już obecne na każdej płaszczyźnie, ciężko kategoryzować prace, elementy rynku czy zainteresowania ze względu na płeć i dopasowywanie do danej pracy tylko mężczyzn lub kobiety. W warsztatach częściej można spotkać przedstawicielki płci pięknej, a w salonach samochodowych są świetnymi doradcami.

Czego kobiety oczekują od samochodu?

Styl to najważniejszy element, na który płeć piękna zwraca uwagę przy wyborze samochodu. Producenci pojazdów produkują nawet specjalne linie i serie swoich produktów przeznaczonych właśnie z myślą o kobietach. Samochód dla kobiety musi być ładny, estetyczny, z klasą, elegancją. Dodatkowo jego styl powinien być oryginalny. W końcu żadna kobieta nie jest szczęśliwa kiedy widzi kogoś innego w tych samych ubraniach, butach czy właśnie samochodzie. Oryginalność to coś co cechuje samochody przeznaczone stricte dla kobiet. Zwykle nie wymagają one superszybkich samochodów, które mają być postrachem ulic i niezwykle dynamicznych pojazdów do osiągania zawrotnych prędkości. Samochód dla kobiety najczęściej służy na dojazdy do pracy, szkoły, poruszanie się po mieście lub na podróże. Rzadko się zdarza, żeby wybierały one samochód patrząc tylko i wyłącznie na moc silnika, jego pojemność czy maksymalną osiągalną prędkość. Do jazdy miejskiej idealne będzie auto mniejsze i zgrabniejsze, aniżeli potężne auta sportowe.

Ekonomia jazdy równie istotną kwestią przy wyborze samochodu.

Kobiety z natury są bardziej wrażliwe niż mężczyźni. Z tego powodu dbają o naturę w większym stopniu, są do tego bardziej oszczędne i myślą w szerszej perspektywie. Właśnie dzięki temu wybierają one bardziej ekologiczne samochody, które spalają mniej paliwa i są bardziej przyjazne dla środowiska. Dodatkowy benefit tego działania jest taki, że tego typu auto jest o wiele tańsze w utrzymaniu.