Holandia jest jednym z tych krajów europejskich, w których Polacy stanowią dość liczną grupę. Od pewnego czasu można dostrzec, że trend nieco się odwraca i znaczna część osób wraca do kraju. Jednak, mimo wszystko, jeśli chodzi o kwestie zarobkowe, Niderlandy ciągle prezentują się bardzo korzystnie. Z tego powodu, pod względem finansowym, ten kierunek ciągle jest atrakcyjny.

Podróż do Holandii

Do Holandii można dostać się na kilka sposobów, ale najwięcej osób wybiera przewozy busem. Jest to najprostszy i najtańszy środek lokomocji. Obecnie wielu przewoźników, takich jak jaguarprzewozy.pl oferuje codzienne wyjazdy, niemal o każdej porze. Gorzej wygląda sytuacja z lotami, ponieważ, mimo że samolot leci bardzo krótko, to sama podróż jest dużo droższa. Niewątpliwie największą zaletą jaką niesie ze sobą bus z Polski do Holandii to przewóz podróżnych od drzwi do drzwi. Oznacza to, że zamawiając transport telefonicznie lub online, wystarczy podać adres, a kierowca zjawi się w wyznaczonym miejscu i odwiezie tam, gdzie wskaże pasażer. Proste i wygodne.

Życie Polaków w Holandii

Decyzja o wyjeździe zarobkowym za granicę nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza jeśli w kraju zostaje najbliższa rodzina. Motywacje ludzi do podjęcia pracy w Holandii są różne, ale w większości przypadków są to kwestie czysto finansowe. Bus z Polski do Holandii codziennie przewozi mnóstwo ludzi, ale nie wszyscy z nich zdają sobie sprawę z tego, jak będzie wyglądało ich życie, kiedy dotrą na miejsce. Pierwsze co zostanie zauważone to wysokie koszty życia, a kwota pozostająca do odłożenia wynosi około 500 euro miesięcznie. Oczywiście zarabiając więcej niż przeciętny imigrant można zaoszczędzić znacznie więcej, ale wszystko zależy od wykonywanego zawodu, a także innych czynników, takich jak kwestie mieszkaniowe czy chociażby codzienne wydatki na wyżywienie. Większość Polaków wyjeżdżając do Niderlandów żyje oszczędnie, niezależnie od tego, ile wydają na swoje utrzymanie i w krótkim czasie są w stanie uzbierać na nowy samochód czy wkład własny potrzebny do wzięcia kredytu hipotecznego.

Jak się przygotować do wyjazdu?

Każdy, kto planuje wyjechać z kraju, zwłaszcza na dłużej nie może tego robić spontanicznie. Niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się, a najlepiej zrobić listę rzeczy, które koniecznie trzeba ze sobą zabrać. Na pierwszym miejscu są dokumenty, które muszą być aktualne. Oprócz tego ważne są środki finansowe i odpowiednie ubezpieczenie. Rzeczy takie jak ubrania czy drobny sprzęt codziennego użytku zawsze można dokupić na miejscu.