Okazuje się, ze można jednego dnia zdecydować się na sprzedaż swojego dotychczasowego auta, następnie pozbyć się go z miejsca parkingowego i dostać do ręki jego równowartość w gotówce. Mowa tutaj o możliwościach miejsca jakim jest skup aut.

Szybkie działanie

Skup aut używanych to miejsce, gdzie bardzo szybko cała transakcja sprzedaży samochodu zostanie przeprowadzona w ciągu zaledwie jednego dnia. Oczywiście nie jest to reguła i czasem potrzeba nieco więcej dni. Jednak równie szybko jak tam, chyba nie da się sprzedać swojego samochodu nigdzie indziej.

Płatność od ręki

Charakterystyczna cecha, która jest również wielką zaletą to sprawna zapłata za auto. Skup aut, który aspiruje na miano porządnego, zawsze dysponuje sporą ilością gotówki, potrzebnej do opłacenia nowo nabytych aut. Jeśli w danym miejscu brakuje gotówki od ręki oznacza to, że dane miejsce raczej nie może być godne zaufania. Ryzykownym może być oddanie swojego samochodu osobom, które deklarują późniejszą zapłatę.

Jak to zrobić?

W obecnych czasach sprzedaż samochodu najczęściej rozpoczynamy w internecie. Kontaktowanie się ze skupem czy komisem możliwe jest poprzez komputer. Również jeśli sami próbujemy pozbyć się auta, zaczynamy od wystawienia ogłoszenia na popularnych portalach ogłoszeniowych. Skup aut oferuje formularz z wieloma uzupełniającymi pytaniami, dotyczącymi przedmiotu sprzedaży. Mogą się tam pojawić również pytania o nas samych.

Wycena

Ostatnim krokiem jest wycena samochodu przez pracownika nas obsługującego. Kontakt bezpośredni jest tutaj zdecydowanie nie do przecenienia. Przez telefon nie jesteśmy w stanie załatwić tego w pełni poprawny sposób, dlatego najlepiej udać się jak najszybciej na miejsce osobiście.