Giełda kryptowalut to najważniejszy instrument na rynku kryptowalut. Można tam dokonać szybko i łatwo transakcji kupna lub sprzedaży cyfrowych walut. Wiele takich platform zapewnia dodatkowo aplikację mobilną, przez co możemy wybrać, przy jakich parametrach cenowych mają odbywać się automatyczne transakcje. Na rynku jest spory wybór takich platform krypotowalutowych. Różnią się między osobą zasadami korzystania, cennik opłat. Każda giełda ma swoją specyfikę dopasowaną do wymagań użytkowników. Jeśli zaczynamy swoją przygodę z cyfrową walutą, możemy kupić najłatwiej na kantorze, a potem wpłacić na giełdę. Nie na wszystkich tego typu giełdach można kupić za złotówki kryptowaluty. Giełda cyfrowych walut zapewnia dostęp do wielu innych walut poza bitcoinem.

Największa giełda na świecie

Binance to giełda kryptowalut, która zapewnia platformę do handlu różnymi kryptowalutami. Od stycznia 2018 r. Była największą giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotów. Ta giełda oferuje ponad 150 cyfrowych walut, jednak ich liczba stale się zmienia. Na platformie binance można dokonać trzech rodzai zamówień. Zamówienie typu limit, czyli wybieramy odpowiednią kwotę i kurs, po jakim chcemy kupić lub sprzedać walutę. Zamówienie typu market należy jedynie określić wymaganą kwotę. Zlecenie stop limit, jest to zlecenie kupna lub sprzedaży waluty, gdy kurs osiągnie określony wynik. Giełda tak jak jej konkurencja pobiera prowizją za transakcje. Podstawą stawką jest 0,1% od każdej transakcji zawartej za pośrednictwem platformy. Jeśli chcemy wypłacić środki, należy podać adres portfela cyfrowych walut oraz kwotę.

Biznes – Giełda Bitbay

Jest to największa polska giełda krytpowalut. Aby rozpocząć działania na giełdzie, należy zarejestrować się na stronie i aktywować konto. Jednak, by móc w pełni korzystać z giełdy konto należy zweryfikować. Użytkownik może zabezpieczyć swoje konto, stosując dwuetapowe logowanie. Założenie konta jest bezpłatne. Pobierana jest prowizja od każdej transakcji na stronie. Prowzija Maker pobierana jest od nowo utworzonego zlecenia kupna lub sprzedaży cyfrowej waluty. Taker jest to prowizja, która dotyczy istniejącego już zlecenia na platformie. Za wypłaty kryptowalut nie są pobierane żadne opłaty. Na bit bay możemy bezpośrednio wymienić złotówki na cyfrową walutę. Giełda dostępna jest w języku polskim.

Jak widać na przykładzie największych giełd kryptowalutowych, każda tego typu platforma posiada swoje wewnętrzne przepisy. Przed wyborem giełdy warto się zastanowić, jakie są nasze oczekiwania wobec takiej formy inwestowania.