Koncern samochodowy, który zapewnia doskonałą jakość, bezpieczeństwo, a także wysoki komfort podczas jazdy to oczywiście Volkswagen.

Historia

W latach trzydziestych dwudziestego wieku rozpoczyna się historia koncernu Volkwagen. W roku 1933 sam Adolf Hitler zleca wykonanie samochodu, które z założenie ma być przeznaczone dla szerszego grona odbiorców. Według zamówienia koszty jego zakupu nie miały przekraczać 1000 ówczesnych marek. Jeśli chodzi o moc i wielkość, miało to być auto dla czterech osób, które pojechałoby do 100 km/h. Odbiorcą tego zlecenia został Ferdynand Porsche. Pierwszy skończony i zatwierdzony do produkcji seryjnej model powstał w 1938 roku.

Logo

Nazwa koncernu Volkwagen w języku niemieckim oznzaczała “samochód dla ludu”. Litery VW pojawiające się w logotypie, to oczywiście skrót od pełnej nazwy. Przedwojenne logo mocno nawiązywało swoim wyglądem do swastyki, ze względu na nieodłączne konotacje z Adolfem Hitlerem. Po zakończeniu drugiej wojny światowej logo zostało zmienione właśnie na połączone litery VW wpisane w okrąg. Od tego czasu do chwili obecnej, dokonywano jedynie niewielkich poprawek w postaci zmian koloru.

Nazewnictwo modeli

Firma Volkwagen modelom swoich samochodów nadaje nazwy pochodzące od nazw pewnyc zjawisk atmosferycznych. Model Bora swoją nazwę posiada od greckiego boga wiatru północnego Boreasza. Golf oznacza zjawisko jakim jest prąd morski. Jetta to nazwa pochodząca od prądu strumienia powietrza. Popularny model passat oznacza ciepły, stały wiatr. Jak można łatwo zauważyć część nazw modeli nawiązuje do prędkości. Natomiast inne nazwy wzięły się od powiązań ze zwierzętami. Fox czyli lis, Amarok to wilk arktyczny, Lupo czyli wilk, a także tiguana co jest zbitkiem słów oznaczających tygrysa oraz iguanę.