Czy kiedykolwiek przydarzyła Ci się sytuacja, w której na samym środku drogi zepsuł się Twój lub inny uczestniczący w ruchu drogowym samochód? Nie jest to z pewnością wymarzona sytuacja żadnego kierowcy, zwłaszcza jeśli przytrafi się w jakimś ważnym dniu, jak choćby Wigilia, Wielkanoc czy inne święta. Niestety los bywa bardzo przewrotny i warto wiedzieć co zrobić w takiej przykrej sytuacji.

Przykładowe sytuacje

Pomoc drogowa zazwyczaj przywodzi nam na myśl jako pierwszą lawetę. Od razu w głowie pojawia się myśl o wypadku, kolizji czy zwykłej stłuczce. Widząc nasz samochód, znajdujący się właśnie na lawecie już zastanawiamy się ile kosztować będzie nas naprawa lub kasacja auta. Nie jest to jednak jedyna usługa jaką wykonuje pomoc drogowa. W trakcie jazdy samochodem może nas spotkać sytuacja, w której samochód odmówi współpracy ze względów technicznych. Przykładowo może okazać się, że nasz bak jest pusty a do najbliższej stacji benzynowej jest zdecydowanie za daleko. Jeśli już przy tankowaniu jesteśmy, to czasem zdarza się, że mamy źle zatankowane paliwo i może to spowodować bardzo niebezpieczną sytuację na drodze. Gdy potrzebujemy wymiany koła lub auto ulegnie drobnej awarii również potrzebujemy pomocy.

Trudny wybór

Najlepszym wyjściem w takich sytuacjach, jest oczywiście skorzystanie ze sprawdzonego punktu, które ma dobre opinie i jest zaufanym miejscem. Jeśli przykra sytuacja wydarzy się daleko od naszego miejsca zamieszkania i nie znamy okolicznych miejscowości, musimy ratować się dostępnym w telefonie internetem. Pomoc drogowa, której lokalizacja, czas pracy i możliwość szybkiego dojazdu do miejsca zdarzenia, odpowiada naszym oczekiwaniom z pewnością będzie w stanie udzielić nam pomocy i zapewnić bezpieczeństwo dalszego pokonania drogi.