Historia czeskiej marki swój początek ma w dwóch miejscach, w różnym czasie. Koncern, który obecnie należy do Volkswagena, swoje początki miał jeszcze w dziewiętnastym wieku. Skoda to obecnie jedno z najczęściej wybieranych samochodów w Polsce.

Historia

Jedna z działalności, od której wszystko się zaczęło, powstała w 1859 roku. Były to dokładnie zakłady przemysłu metalowego, które później zajęły się również wytwarzaniem broni. Kierownikiem jest Emil Skoda, który od roku 1869 przejmuje przedsiębiorstwo. Emil umiera w 1900 roku, a pierwsze pojazdy pojawiają się po zakończeniu 1 wojny światowej w 1924 roku. W tym czasie firma Laurin & Klement prowadzi już swoją działalność w zakresie produkcji samochodów. Początkowo produktem tej firmy były głównie rowery, następnie pojawiały się motocykle, aby pierwszy samochód mógł zostać wyprodukowany w 1905 roku. Od 1991 roku Skoda zostaje częścią koncernu Volkswagen.

Logo

Logo marki musiało przejść bardzo krętą drogę, aby mieć obecny kształ i wygląd. Jako pierwsze było koło rowerowe z elementami liści, które oznaczało słowiańskie pochodzenie marki i produkcję motocykli i rowerów. Następnym etapem była twarz kobiety z warkoczem. Nazywane piernikiem logo dedykowane motocyklom pojawiło się na 4 tysiącach egzemplarzy motocykli. Nazwiska założycieli również miały okazję widnieć przez jakiś czas na znaczkach pierwszych samochodów. Od 1925 roku logo przypominało już zdecydowanie bardziej obecnie znajdujące się na najnowszych modelach. Głowa Indianina z pióropuszem, została zastąpiona podobnym motywem skrzydlatej strzały, który istnieje do dnia dzisiejszego, jedynie po niewielkich zmianach kosmetycznych.