Budowa to najważniejszą inwestycja w życiu. Warto zadbać o to budynek był solidny, bezpieczny. Ciekawą alternatywą dla murowanych domów jest dom szkieletowy nazywany również jako kanadyjski. Tego typu domu są całoroczne, mogą mieć różny metraż. Budowa domów szkieletowych opiera się na technologii, która gwarantuje trwałość i energooszczędność. Wybieramy domy szkieletowe i najlepsze materiały izolacyjne, mamy gwarancje bezpiecznego, solidnego i komfortowego domu. Tego typu budynek może służyć wielu pokoleniom. Tego rodzaju domu mają możliwość zastosowanie różnych technologii, można je dostosować do warunków zabudowy. W takich drewnianych domach o szkieletowej konstrukcji można zastosować nowoczesne ogrzewanie, systemy inteligentnego domu.

Domy kanadyjskie – technolgia budowy

Domy szkieletowe cieszą się dużą popularnością w USA oraz Kanadzie, dlatego określane są również jako domy kanadyjskie. Jednak dobrze się również sprawdzają w Europie, gdzie klimat jest przejściowy, pogody bywa kapryśna. Tego typu domu są lekkie, wykonane z drewna opartego na drewnianej konstrukcji. Budynki zbudowane są z desek, które łączą się w tarcze ścian, w kolejnym kroku stawia się je do pionu, Technologia takiego stworzeni domu zapewnia szybką budowę, można ją wykonywać przez cały rok, ponieważ niewymagane są mokre materiały. Co ważne tego typu konstrukcja jest o wiele tańsza niż w tradycyjne konstrukcje domów. Konstrukcja jest ekonomiczna, latem możemy liczyć na chłód, a zimą bez problemu możemy ogrzać wnętrze domu ze względu na dobre parametry termiczne. Technologia budowy domów kanadyjskich opiera się na nośności stworzonej przez drewniane słupki, pomiędzy znajduje się izolacja. W celu dodatkowej izolacji termicznej na zewnętrznych ścianach stosuje się styropian lub wełnę mineralną. W przypadku tradycyjnych domów trzeba zadbać nie tylko o grzanie wnętrz, ale również stropów i ścian. W domach szkieletowych występuje praktycznie sama izolacja, dlatego nie potrzeba takiej dużej energii do ogrzania wnętrza. Koszty utrzymanie domów kanadyjskich można zaliczyć do tanich.

Tani koszt budowy domu przekłada się również na tanie koszty eksploatacji. W przypadku tradycyjnych domów nie ma takiej możliwości. Tego typu domu są jeszcze mało popularne w Polsce. Jednak planując budowę domu, warto rozważyć taką opcję budowy domu. Ceny materiałów stale rosną, budując dom,często trzeba brać na to kredyt, jednak koszty domów szkieletowych są bardziej realne dla zwykłych ludzi.